n-termen Spaanse taal vmbo-gl/tl

De n-term van de laatste jaren

  1. 20261,6
  2. 20251,5
  3. 20240,8Spaans
  4. 20231,3Spaans
  5. 20221,1Spaans
  6. 20211,2Spaans

In de laatste vijf examenjaren (2022–2026) lag de n-term tussen 0,8 en 1,6, gemiddeld 1,3. Van het ene jaar op het volgende veranderde hij gemiddeld 0,4.

Een voorspelling is dat niet: de nieuwe n-term hangt af van hoe het examen dit jaar gemaakt wordt. Weet je ongeveer hoe je leerlingen scoorden, dan geeft de n-voorspeller een schatting. Welk cijfer bij welke score hoort, staat in de omrekentabel.

2026 in het kort

  • 6,2gemiddeld cijfer
  • 34%onvoldoende
  • 20 van 46punten voor een voldoende
  • 826kandidaten

Zo waren de cijfers verdeeld in 2026, in de steekproef van 732 leerlingen. Rood is onvoldoende, blauw voldoende.

Bijgewerkt tot en met examenjaar 2026. De n-termen van 2027 verschijnen op woensdag 16 juni 2027.

Verder op deze pagina: alle jaren in een tabel, grafieken en de verdeling van de scores.

Inclusief de oude vaknaam Spaans. Die jaren zijn in de tabel gemarkeerd. Over vaknamen

Alle jaren

Jaar Vaknaam n-termGem. cijfer% onvoldoendeP-waardeGem. scoreMax. scoreKandidaten
2026 Spaanse taal 1,6 6,2 34 0,52 23,7 46 826
2025 Spaanse taal 1,5 6,4 32 0,54 23,8 44 785
2024 Spaans 0,8 6,0 35 0,58 25,5 44 649
2023 Spaans 1,3 6,1 33,1 0,53 25,0 47 644
2022 Spaans 1,1 6,4 22,8 0,59 26,0 44 631
2021 Spaans 1,2 6,2 25,9 0,56 23,6 42 651
2019 Spaans 1,1 6,3 24 0,58 26,2 45 435
2018 Spaans 1,1 6,2 24 0,56 25,4 45 413
2017 Spaans 1,8 6,3 21 0,51 22,8 45 429
2016 Spaans 1,7 6,4 20 0,52 23,0 44 530
2015 Spaans 1,7 6,3 23 0,52 23,8 46 504
2014 Spaans 1,7 6,5 19 0,53 25,7 48 403
2013 Spaans 1,3 6,5 24 0,58 25,5 44 356
2012 Spaans 2,0 6,4 29 0,49 20,4 42 295
2011 Spaans 1,6 6,2 33 0,51 22,4 44 356
2010 Spaans 1,0 6,3 27 0,59 26,5 45 186
2009 Spaans 1,6 6,2 28 0,52 23,8 46 171
2008 Spaans 0,9 6,5 23 0,62 29,1 47 190
2007 Spaans 1,1 6,2 35 0,57 28,1 49 165
2006 Spaans 0,9 6,5 30 0,62 28,5 46 113
2005 Spaans 0,9 6,3 33 0,60 29,3 49 347
2004 Spaans 0,9 6,6 27 0,63 29,0 45 437
2003 Spaans 0,0 6,9 24 0,75 35,0 47 515
2002 Spaans 1,0 6,3 43 0,59 28,0 48 461

P-waarde: het deel van de punten dat gemiddeld is gehaald (0,62 betekent 62%). Klik op een kolomkop om te sorteren.

Hoe waren de scores verdeeld? Bekijk per jaar hoeveel leerlingen elk aantal punten haalden, van 2012 tot en met 2026. Toon de verdeling

Grafieken

n-term

Stippellijn: gemiddelde (1,24)

P-waarde (% goed)

Stippellijn: gemiddelde (56,7%)

Gemiddeld cijfer

Stippellijn: gemiddelde (6,34)

Percentage onvoldoende

Stippellijn: gemiddelde (27,9%)

Kerngetallen

Omrekentabel 2026 n-voorspeller Vergelijk met ander vak Meetfout

Schoolexamen en centraal examen. In 2025 was bij dit vak het gemiddelde cijfer voor het schoolexamen 6,54 en voor het centraal examen 6,38. Het schoolexamen lag dus 0,16 hoger. Vergelijk met andere vakken

Hoe waren de scores verdeeld? (8 jaren, 2012–2026)

Per jaar zie je hoeveel leerlingen elk aantal punten haalden. Elke staaf is een score: hoe hoger de staaf, hoe meer leerlingen precies dat aantal punten haalden. Rood is onvoldoende, blauw is voldoende.

Gebaseerd op de steekproef van Cito, niet op alle kandidaten. Ga met de muis over een staaf voor het cijfer en het aantal leerlingen. Bron: Cito, “betekenis van cijfers” en frequentieverdelingen.

Wat als de n-term anders was? Verschuif de n-term en zie wat dat doet met het gemiddelde cijfer en het aantal onvoldoendes. Probeer het uit

Deed je dit examen zelf? Zie op welke plek je stond met je cijfer. Maak je examenrapport