n-termen kunstvakken II drama vmbo-gl/tl

De n-term van de laatste jaren

  1. 20260,6
  2. 20251,2
  3. 20242,0Kunst drama
  4. 20231,7drama
  5. 20221,6drama
  6. 20211,8drama

In de laatste vijf examenjaren (2022–2026) lag de n-term tussen 0,6 en 2,0, gemiddeld 1,4. Van het ene jaar op het volgende veranderde hij gemiddeld 0,4.

Een voorspelling is dat niet: de nieuwe n-term hangt af van hoe het examen dit jaar gemaakt wordt. Weet je ongeveer hoe je leerlingen scoorden, dan geeft de n-voorspeller een schatting. Welk cijfer bij welke score hoort, staat in de omrekentabel.

2026 in het kort

  • 6,3gemiddeld cijfer
  • 21%onvoldoende
  • 32 van 58punten voor een voldoende
  • 480kandidaten

Zo waren de cijfers verdeeld in 2026, in de steekproef van 433 leerlingen. Rood is onvoldoende, blauw voldoende.

Bijgewerkt tot en met examenjaar 2026. De n-termen van 2027 verschijnen op woensdag 16 juni 2027.

Verder op deze pagina: alle jaren in een tabel, grafieken en de verdeling van de scores.

Inclusief de oude vaknaam Kunst drama, drama. Die jaren zijn in de tabel gemarkeerd. Over vaknamen

Alle jaren

Jaar Vaknaam n-termGem. cijfer% onvoldoendeP-waardeGem. scoreMax. scoreKandidaten
2026 kunstvakken II drama 0,6 6,3 21 0,63 36,7 58 480
2025 kunstvakken II drama 1,2 6,3 18 0,57 33,7 59 436
2024 Kunst drama 2,0 6,2 29 0,47 29,7 63 551
2023 drama 1,7 6,3 30,1 0,51 31,9 63 578
2022 drama 1,6 6,3 22 0,53 32,2 61 541
2021 drama 1,8 6,0 29,5 0,47 28,7 61 511
2019 drama 1,2 6,3 20,6 0,57 34,1 60 428
2018 drama 0,2 6,1 20 0,66 38,2 58 413
2017 drama 0,0 6,7 7 0,75 45,7 61 431
2016 drama 1,0 6,5 15 0,61 36,1 59 436
2015 drama 0,7 6,4 20 0,64 40,1 63 385
2014 drama 0,0 6,5 16 0,72 43,0 60 321
2013 drama 0,7 6,4 21 0,63 42,1 67 329
2010 drama 0,1 6,3 19 0,69 40,2 58 281
2009 drama 0,2 6,3 20 0,67 40,3 60 156
2008 drama 0,2 6,3 21 0,68 40,8 60 122
2007 drama 0,4 6,3 19 0,65 41,1 63 135
2006 drama 0,4 6,4 21 0,67 40,1 60 97
2005 drama 0,0 6,3 15 0,69 44,5 64 114

P-waarde: het deel van de punten dat gemiddeld is gehaald (0,62 betekent 62%). Klik op een kolomkop om te sorteren.

Hoe waren de scores verdeeld? Bekijk per jaar hoeveel leerlingen elk aantal punten haalden, van 2013 tot en met 2026. Toon de verdeling

Grafieken

n-term

Stippellijn: gemiddelde (0,74)

P-waarde (% goed)

Stippellijn: gemiddelde (62,2%)

Gemiddeld cijfer

Stippellijn: gemiddelde (6,33)

Percentage onvoldoende

Stippellijn: gemiddelde (20,2%)

Kerngetallen

Omrekentabel 2026 n-voorspeller Vergelijk met ander vak Meetfout

Schoolexamen en centraal examen. In 2025 was bij dit vak het gemiddelde cijfer voor het schoolexamen 7,01 en voor het centraal examen 6,33. Het schoolexamen lag dus 0,68 hoger. Vergelijk met andere vakken

Hoe waren de scores verdeeld? (9 jaren, 2013–2026)

Per jaar zie je hoeveel leerlingen elk aantal punten haalden. Elke staaf is een score: hoe hoger de staaf, hoe meer leerlingen precies dat aantal punten haalden. Rood is onvoldoende, blauw is voldoende.

Gebaseerd op de steekproef van Cito, niet op alle kandidaten. Ga met de muis over een staaf voor het cijfer en het aantal leerlingen. Bron: Cito, “betekenis van cijfers” en frequentieverdelingen.

Wat als de n-term anders was? Verschuif de n-term en zie wat dat doet met het gemiddelde cijfer en het aantal onvoldoendes. Probeer het uit

Deed je dit examen zelf? Zie op welke plek je stond met je cijfer. Maak je examenrapport