n-termen kunstvakken II muziek vmbo-gl/tl

De n-term van de laatste jaren

  1. 20261,1
  2. 20251,4
  3. 20241,0kunst muziek
  4. 20231,5muziek
  5. 20221,6muziek
  6. 20211,5muziek

In de laatste vijf examenjaren (2022–2026) lag de n-term tussen 1,0 en 1,6, gemiddeld 1,3. Van het ene jaar op het volgende veranderde hij gemiddeld 0,4.

Een voorspelling is dat niet: de nieuwe n-term hangt af van hoe het examen dit jaar gemaakt wordt. Weet je ongeveer hoe je leerlingen scoorden, dan geeft de n-voorspeller een schatting. Welk cijfer bij welke score hoort, staat in de omrekentabel.

2026 in het kort

  • 6,1gemiddeld cijfer
  • 25%onvoldoende
  • 32 van 65punten voor een voldoende
  • 1.115kandidaten

Zo waren de cijfers verdeeld in 2026, in de steekproef van 1.009 leerlingen. Rood is onvoldoende, blauw voldoende.

Bijgewerkt tot en met examenjaar 2026. De n-termen van 2027 verschijnen op woensdag 16 juni 2027.

Verder op deze pagina: alle jaren in een tabel, grafieken en de verdeling van de scores.

Inclusief de oude vaknaam kunst muziek, muziek. Die jaren zijn in de tabel gemarkeerd. Over vaknamen

Alle jaren

Jaar Vaknaam n-termGem. cijfer% onvoldoendeP-waardeGem. scoreMax. scoreKandidaten
2026 kunstvakken II muziek 1,1 6,1 25 0,56 36,1 65 1.115
2025 kunstvakken II muziek 1,4 6,1 26 0,52 36,2 70 1.094
2024 kunst muziek 1,0 6,1 25 0,57 38,7 68 1.167
2023 muziek 1,5 6,2 22,9 0,52 35,4 68 1.011
2022 muziek 1,6 6,0 33,8 0,49 32,0 66 979
2021 muziek 1,5 6,1 22,1 0,52 34,6 67 932
2019 muziek 1,1 6,4 12,2 0,59 39,1 66 878
2018 muziek 0,5 6,3 16 0,64 42,9 67 772
2017 muziek 0,9 6,4 15 0,61 41,1 68 910
2016 muziek 1,8 6,4 16 0,51 34,4 67 936
2015 muziek 1,5 6,6 12 0,56 37,1 66 928
2014 muziek 1,1 6,4 13 0,58 35,6 61 888
2013 muziek 0,9 6,4 14 0,62 40,6 66 867
2012 muziek 1,0 6,6 14 0,62 40,1 65 871
2011 muziek 0,2 6,2 20 0,67 46,3 69 822
2010 muziek 1,0 6,3 19 0,59 37,8 64 917
2009 muziek 1,2 6,4 19 0,58 35,3 61 773
2008 muziek 0,7 6,3 16 0,62 37,2 60 681
2007 muziek 0,6 6,3 15 0,64 40,2 63 722
2006 muziek 0,9 6,4 15 0,62 37,6 61 617
2005 muziek 0,2 6,3 17 0,68 39,9 59 600
2004 muziek 0,0 6,5 9 0,72 41,0 57 533
2003 muziek 0,2 6,4 15 0,69 37,0 54 687
2002 muziek 0,0 6,4 16 0,71 35,0 50 643
2000 muziek 1,0 7,2 5 0,69 34,0 50 554

P-waarde: het deel van de punten dat gemiddeld is gehaald (0,62 betekent 62%). Klik op een kolomkop om te sorteren.

Hoe waren de scores verdeeld? Bekijk per jaar hoeveel leerlingen elk aantal punten haalden, van 2010 tot en met 2026. Toon de verdeling

Grafieken

n-term

Stippellijn: gemiddelde (0,92)

P-waarde (% goed)

Stippellijn: gemiddelde (60,5%)

Gemiddeld cijfer

Stippellijn: gemiddelde (6,35)

Percentage onvoldoende

Stippellijn: gemiddelde (17,3%)

Kerngetallen

Omrekentabel 2026 n-voorspeller Vergelijk met ander vak Meetfout

Schoolexamen en centraal examen. In 2025 was bij dit vak het gemiddelde cijfer voor het schoolexamen 6,90 en voor het centraal examen 6,03. Het schoolexamen lag dus 0,87 hoger. Vergelijk met andere vakken

Hoe waren de scores verdeeld? (14 jaren, 2010–2026)

Per jaar zie je hoeveel leerlingen elk aantal punten haalden. Elke staaf is een score: hoe hoger de staaf, hoe meer leerlingen precies dat aantal punten haalden. Rood is onvoldoende, blauw is voldoende.

Gebaseerd op de steekproef van Cito, niet op alle kandidaten. Ga met de muis over een staaf voor het cijfer en het aantal leerlingen. Bron: Cito, “betekenis van cijfers” en frequentieverdelingen.

Wat als de n-term anders was? Verschuif de n-term en zie wat dat doet met het gemiddelde cijfer en het aantal onvoldoendes. Probeer het uit

Deed je dit examen zelf? Zie op welke plek je stond met je cijfer. Maak je examenrapport