n-termen tehatex vwo

De n-term van de laatste jaren

  1. 20261,5
  2. 20251,5
  3. 20241,4
  4. 20231,0
  5. 20221,5
  6. 20211,5

In de laatste vijf examenjaren (2022–2026) lag de n-term tussen 1,0 en 1,5, gemiddeld 1,4. Van het ene jaar op het volgende veranderde hij gemiddeld 0,3.

Een voorspelling is dat niet: de nieuwe n-term hangt af van hoe het examen dit jaar gemaakt wordt. Weet je ongeveer hoe je leerlingen scoorden, dan geeft de n-voorspeller een schatting. Welk cijfer bij welke score hoort, staat in de omrekentabel.

2026 in het kort

  • 6,5gemiddeld cijfer
  • 14%onvoldoende
  • 30 van 67punten voor een voldoende
  • 2.414kandidaten

Zo waren de cijfers verdeeld in 2026, in de steekproef van 2.124 leerlingen. Rood is onvoldoende, blauw voldoende.

Bijgewerkt tot en met examenjaar 2026. De n-termen van 2027 verschijnen op woensdag 16 juni 2027.

Verder op deze pagina: alle jaren in een tabel, grafieken en de verdeling van de scores.

Alle jaren

Jaar n-termGem. cijfer% onvoldoendeP-waardeGem. scoreMax. scoreKandidaten
2026 1,5 6,5 14 0,56 37,2 67 2.414
2025 1,5 6,6 14 0,56 38,2 68 2.483
2024 1,4 6,5 15 0,57 37,1 65 2.546
2023 1,0 6,4 19 0,60 38,9 65 2.423
2022 1,5 6,2 22 0,52 35,4 68 2.419
2021 1,5 6,4 14,6 0,55 37,1 68 2.460
2019 0,9 6,4 14,9 0,61 38,8 64 2.272
2018 1,1 6,4 15,4 0,59 36,9 63 2.315
2017 1,6 6,4 17 0,53 34,5 65 2.296
2016 1,3 6,3 18 0,56 37,4 67 2.313
2015 1,0 6,4 20 0,59 37,5 63 2.434
2014 1,0 6,3 21 0,59 43,9 75 2.474
2013 1,0 6,4 16 0,61 42,4 70 2.744
2012 1,2 6,3 19 0,57 38,1 67 2.719
2011 1,3 6,2 24 0,54 38,3 71 2.674
2010 1,3 6,4 22 0,56 36,1 64 2.615
2009 2,1 6,3 21 0,47 31,3 67 2.631
2008 1,7 6,4 21 0,52 38,2 73 2.636
2007 1,1 6,2 21 0,57 40,5 71 2.538
2006 1,7 6,4 19 0,52 37,7 73 2.524
2005 1,2 6,4 17 0,58 41,5 72 2.584
2004 1,2 6,4 18 0,58 42,0 73 2.675
2002 0,8 6,4 17 0,63 43,0 68 3.178
2001 1,2 6,3 19 0,57 48,0 84 3.073

P-waarde: het deel van de punten dat gemiddeld is gehaald (0,62 betekent 62%). Klik op een kolomkop om te sorteren.

Hoe waren de scores verdeeld? Bekijk per jaar hoeveel leerlingen elk aantal punten haalden, van 2008 tot en met 2026. Toon de verdeling

Grafieken

n-term

Stippellijn: gemiddelde (1,30)

P-waarde (% goed)

Stippellijn: gemiddelde (56,5%)

Gemiddeld cijfer

Stippellijn: gemiddelde (6,37)

Percentage onvoldoende

Stippellijn: gemiddelde (18,3%)

Kerngetallen

Omrekentabel 2026 n-voorspeller Vergelijk met ander vak Meetfout
Hoe waren de scores verdeeld? (18 jaren, 2008–2026)

Per jaar zie je hoeveel leerlingen elk aantal punten haalden. Elke staaf is een score: hoe hoger de staaf, hoe meer leerlingen precies dat aantal punten haalden. Rood is onvoldoende, blauw is voldoende.

Gebaseerd op de steekproef van Cito, niet op alle kandidaten. Ga met de muis over een staaf voor het cijfer en het aantal leerlingen. Bron: Cito, “betekenis van cijfers” en frequentieverdelingen.

Wat als de n-term anders was? Verschuif de n-term en zie wat dat doet met het gemiddelde cijfer en het aantal onvoldoendes. Probeer het uit

Deed je dit examen zelf? Zie op welke plek je stond met je cijfer. Maak je examenrapport